FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Δίκαια την άνοδο! (ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 102-77)

Ο ΓΑΣ Βασιλικού ξεκίνησε τη σεζόν ως το απόλυτο φαβορί και αυτό τον τίτλο φρόντισε να τον επιβεβαιώσει μέχρι και σήμερα που πήρε και τυπικά την 1η θέση και την άνοδο στη Β’ κατηγορία, κερδίζοντας τον Αλέξανδρο Αρτάκης με 102-77!

Σε ένα πολύ καλό ματς, που μόνο αγώνα Γ’ κατηγορίας δεν θύμιζε, και πρωτίστως σε  ένα κατάμεστο κλειστό της Πειραϊκής, οι δύο ομάδες απέδωσαν εξαιρετικό μπάσκετ με το Βασιλικό να επιβάλει το ρυθμό του μετά την πρώτη περίοδο φτάνοντας δίκαια στην τελική επικράτηση.

Μετά το ισορροπημένο πρώτο 10λεπτο (22-23), ο ΓΑΣ Βασιλικού ξέφυγε στο ημίχρονο με 53-39 για να επικρατήσει τελικά με 102-77 πανηγυρίζοντας δίκαια την απ’ ευθείας άνοδο στη Β’ κατηγορία.

Ο Αλέξανδρος από την άλλη πλευρά που έκανε μια σούπερ χρονιά αγωνιζόμενος με τους πρωταθλητές εφήβους, θα διεκδικήσει την άνοδό του σε αγώνα μπαράζ με τον 2ο του β’ ομίλου.

Διαιτητές: Κάλφα-Αποστόλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-23, 53-39, 83-51, 102-77.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Γεωργίου): Κικίδης 18 (1), Μυλωνάς 8 (1), Κούτρας 3 (1), Καψούλης 12, Κόκορης 5 (1), Λασπάς, Γεροντίτης 3 (1), Βεκρής 5 (1), Εμμανουηλίδης 5, Κεράτσας 14 (2), Κατσαρός 10, Αναστασίου 19 (2).

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ (Πανούσης): Καζάνας 33 (1), Αρβανίτης, Παύλου 7 (1), Κακαβάς 3 (1), Τσιλινίκος 10 (2), Κατώλης, Παναγιωτίδης 8, Σοροβός 7 (1), Δάβρης 9.

*Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album από τον αγώνα.