Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAY-OFF): ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 64-61 (pics)

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAY-OFF)

Έβαλαν ‘φωτιά’ στα μπαράζ!

ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 64-61

Μεγάλη νίκη στα play-off για την ομάδα των Μπούκαλη που επικράτησε της Αναγέννησης Λαμίας με 64-61 δίνοντας τεράστιο ενδιαφέρον στα μπαράζ ανόδου!

Η ομάδα του Στεργίου εκμεταλλεύτηκε την αστοχία των φιλοξενούμενων, υποχρεώνοντας την ομάδα του Κουμπούρα στην πρώτη της φετινή ήττα!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και προηγήθηκαν με 18-13. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 28-26 με την ομάδα του Στεργίου να διατηρεί ένα μικρό προβάδισμα μέχρι τα τελευταία λεπτά. Η Αναγέννηση αντέδρασε και προς στιγμήν έδειξε να παίρνει το πάνω χέρι όταν και προηγήθηκε με 59-61 αλλά ένα καθοριστικό τρίποντο του Τζελέπη και 2 βολές από τους Νικολάου και Λάππα διαμόρφωσαν το τελικό 64-61 καθώς στο ενδιάμεσο οι παίκτες του Κουμπούρα είχαν λανθασμένες επιλογές στην επίθεση.

Πρώτος σκόρερ των νικητών που έκαναν την έκπληξη ο Νικολάου με 22 πόντους, ενώ από την Αναγέννηση Λαμίας που ήταν άστοχη από την περιφέρεια αλλά και από τη γραμμή των βολών, ο Τσακωνίτης με 15.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζάχος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-13, 28-26, 49-44, 64-61.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Στεργίου):  Φούρλας 13 (3), Σταματόπουλος, Γρανιτσιώτης 15, Νικολάου 22 (2), Τζελέπης 11 (1), Γεωργούσης, Αθανασίου, Λάππας 3.

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Διαμαντής 3 (1), Σφυρής 5 (1), Αντωνόπουλος, Καραχάλιος, Λάμπας 8, Αργύρης 11 (2), Πουλής 2, Τσακωνίτης 15 (1), Γκιρίτσης 6, Τσαπουρνάς 11.