B ΕΣΚΑΣΕ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ ΚΑΤΑΤΑΞΗ: ΕΡΕΤΡΙΑ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 56-49

Σε έναν αγώνα που δεν είχε κάποιο ουσιαστικό ενδιαφέρον, για την κατάταξη στη Β’ ΕΣΚΑΣΕ αγωνίστηκαν Ερέτρια και Οπούντιος με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 56-49.

Η ομάδα του Μαρτίνου ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 5 πόντους διαφορά (24-29). Ωστόσο, στη συνέχεια η ομάδα του Ρήγα αντέδρασε και με επιμέρους σκορ 21-9 στη γ’ περίοδο πήρε το προβάδισμα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι  φιλοξενούμενοι έκαναν προσπάθεια για την ανατροπή, αλλά δεν τα κατάφεραν.

Διαιτητές: Μασλατζίδης Ι.-Βαρσαμάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-13, 12-16, 21-9, 11-11.

ΕΡΕΤΡΙΑ (Ρήγας): Σταμούλης, Διαμαντάκης, Μπέκος, Τριανταφύλλου 8, Αποστόλου 6, Αλιάι 2, Γρουντάς, Μπαλάφας 12, Κανάκης 13 (1), Ωραιόπουλος 4, Τουλουμτζής 11 (2).

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ (Δημάκης): Δημάκης Κ., Μύθης, Ξυδιάς 2, Καλιάτσος 4, Βισβίκης 6 (2), Κωτσαλάς 21, Μαλέρδος 6, Δημάκης Σ., Δαραμάρας 10.