Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΑΔΜΟΣ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 72-55

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Καθάρισε ο Αναστασίου!

ΚΑΔΜΟΣ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 72-55

Η αυλαία της 10ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας (α’ όμιλος) άνοιξε το βράδυ της Παρασκευής στο κλειστό της Θήβας, με τον Κάδμο να επικρατεί πριν από λίγο του Αστέρα Αλιβερίου με 72-55, με τους γηπεδούχους να έχουν σε σούπερ μέρα τον Αποστόλη Αναστασίου που τελείωσε τον αγώνα με ένα σχεδόν γεμάτο 40λεπτο και με 30 (7) πόντους!

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν ντέρμπι (33-35), αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι με μεγάλη ευστοχία από την περιφέρεια (15 εύστοχα τρίποντα) πήραν διαφορά ασφαλείας και μαζί τη νίκη με 72-55!

Διαιτητές: Τσάλλας-Μαμασούκα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-18, 13-17, 19-8, 20-12.

ΚΑΔΜΟΣ (Δεφίγγος): Δημακόπουλος, Κόλλιας 5 (1), Αναστασίου 30 (7), Φίλης, Μπαλόκας, Δαλαμάγκας, Μπατσούλης 5 (1), Θανάσαινας 16 (4), Σταμάτης, Ζυγομήτρος 7 (1), Μπόγρης 5 (1), Παρθένης 4.

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Λασπάς): Αποστόλου 5, Δημητρός, Ιωάννου Ε. 6, Μάστορης Ν., Μάστορης Ι. 6, Νικολάου 2, Γανωτής 20 (2), Στόϊκος 4, Ιωάννου Φ., Τζουβάνας 2, Σέγκος 10.