FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Με το δεξί ο Λοκρός 72-67 τον Ο.Φ.Η.!

Νικηφόρο ξεκίνημα στο 2018 για τον Λοκρό που επικράτησε σε ένα μεγάλο ντέρμπι του Ο.Φ.Η. με 72-67 δείχνοντας πως βρίσκεται σε ανοδική τροχιά!

Το ματς πήγαινε πόντο-πόντο ααπό την αρχή, χωρίς καμιά ομάδα να καταφέρει να πάρει διαφορά ασφαλείας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν οριακά με 17-18 στην α’ περίοδο, το ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο 37-37, με τον Λοκρό να παίρνει ένα μικρό προβάδισμα στο τέλος της γ’ περιόδου (58-53).

Στο 36′ η ομάδα του Ζαρονικόλα προηγήθηκε με 68-65 και διατηρώντας ένα μικρό πλην όμως σημαντικό προβάδισμα στο σκορ, έφτασε στη νίκη με το τελικό 72-67.

Διαιτητές: Πόντας-Ρακιώτης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-18, 20-19, 17-16, 18-14.

ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος 3 (1), Μπόλματης 3 (1), Μπουλαντζάς 2, Νικολάου, Παναγιωτίδης 20 (2), Σάκοτα 14, Μάτος Αν. 21 (2), Μάτος Αγγ. 4, Ρετσινάς 5 (1).

Ο.Φ.Η. (Ράλλης):  Μητρόπαππας, Κρηθινάκης 14 (1), Μαϊστρέλης 9 (3), Τσερκιτζόγλου 4, Καραλής 15 (2), Καρλαύτης 2, Αγαπιάδης 13, Βασιλειάδης 8 (1), Πάλλης 2.