FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Μπλακ-άουτ στο τέλος ο Λοκρός (Έχασε από τον Κρόνο 93-73)

Δύσκολη αποστολή είχε σήμερα ο Λοκρός Αταλάντης και δεν τα κατάφερε στον Αγ.Δημήτριο, χάνοντας από τον Κρόνο με 93-73.

Μια διαφορά 20 πόντων εντελώς πλασματική, καθώς στο τέλος της γ’ περιόδου η διαφορά ήταν στο καλάθι!

Ο Λοκρός προηγήθηκε στην πρώτη περίοδο με 24-29 και το ημίχρονο τελείωσε 50-43 υπέρ των γηπεδούχων.

Στον πόντο και η γ’ περίοδος (65-63) για να ακολουθήσει η αγωνιστική καθίζηση του Λοκρού που έφερε ένα επιμέρους σκορ 28-10 υπερ του Κρόνου που πήρε μια μεγάλη σε έκταση νίκη με 93-73, κάτι που δεν πίστευαν στο τέλος ούτε οι ίδιοι!

Διαιτητές: Φάκαρος-Τσιμπούρης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 24-29, 50-43, 65-63, 93-73.
ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος) : Ζαραϊδώνης 12, Στραγανιώτης 17 (5), Νάτσος 13 (2), Ξιούρας 7(1), Πουρνάρας 4, Κακαργιάς, Κόης 26 (3), Κοσμετάτος, Σολωμός 14, Μαλτέζος, Πετράκος, Ανδρεάτος.
ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας) : Διαμαντής, Ρούζιος, Μπολμάτης 5 (1), Μπουλαντζάς, Παναγιωτίδης 16 (2), Σάκοτα 24, Μάτος Αν. 15, Μάτος Αγγ. 11 (3), Ρετσινάς 2.