Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 99-88 (pics)

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ματσάρα!

ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 99-88

Σκορ και θέαμα σήμερα το μεσημέρι στη Λαμία, με την ομάδα του Στεργίου να πετυχαίνει μια ακόμα νίκη, αυτή τη φορά απέναντι στον Κένταυρο Λιβαδειάς με 99-88, σε ένα ματς που και οι δύο ομάδες απέδωσαν πολύ καλό μπάσκετ!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 25-20 στην α’ περίοδο και διατηρώντας ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ (44-37 ημίχρονο), έφτασαν μέχρι τη νίκη με τελικό σκορ 99-88.

Αξιοσημείωτο, τα 20 εύστοχα τρίποντα στο ματς, 12 εκ των οποίων οι γηπεδούχοι!

Διαιτητές: Πετσεπές-Τσόκανος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-20, 19-17, 26-25, 29-26.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Στεργίου): Φούρλας 11 (2), Μπαλατσούκας 3 (1), Σταματόπουλος 3 (1), Γρανιτσιώτης 16 (1), Νικολάου 13 (3), Σπυριδάκης 20, Τσελέπης 11 (3), Ψάλτης 9 (1), Λάππας 13, Αθανασίου, Φούντας, Μπαλτάς.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ροζάνας): Μελέτης 2, Κασσαράς 2, Σανιδάς Αθ. 4, Λαμπριντζής 6, Μάρκου, Μάρκου Ν. 23 (5), Φιλόσοφος, Ψιλόπουλος 2, Τσιφής 24, Κολιούκος 7 (1), Σιότροπος 8 (2), Σανιδάς Χ. 12.