B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΜΟΥΤΑ-ΜΩΛΟΣ 68-57

ΑΛΜΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ

ΝΙΚΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ

Η Μούτα κέρδισε με 68-57 τον Μώλο στο Δομοκό και έκανε άλμα παραμονής στη Β’ ΕΣΚΑΣΕ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν με 17-11 στην πρώτη περίοδο. Μέχρι το  ημίχρονο ο Μώλος γύρισε το παιχνίδι και προηγήθηκε με 5 πόντους (28-33).

Όμως η Μούτα με κλειδί την τελευταία περίοδο και επιμέρους σκορ 21-10, γύρισε το παιχνίδι και πήρε μία τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη για τη δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Διαιτητές: Πατάγιας-Ζαφείρη.

Δεκάλεπτα: 17-11, 11-22, 19-14, 21-10.

ΜΟΥΤΑ (Ρήγας): Σκουφίτσας, Ανδριτσάκης 16, Λαϊνάς 1, Πολύμερος 11 (1), Πανταζής , Ρούσσης , Μπέλλης 19 (4), Σιόλος 14 (3), Κωστόπουλος 7.

ΜΩΛΟΣ (Σεβαστόπουλος): Καλοβελώνης 10 (1), Παπανικολάου 8 (1), Βλασσόπουλος 20 (2), Γρίβας 11 (1), Κωνσταντόπουλος,  Διαμαντής 4, Νικολάου 2, Σεβαστόπουλος 2, Μακρυγιάννης.