Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΥΝΟΣ-ΜΠΟΥΚΑΛΗ 71-77

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Κοντά στο ρετιρέ!

ΚΥΝΟΣ-ΜΠΟΥΚΑΛΗ 71-77

Με το δεξί μπήκε στο 2018 η ομάδα του Στεργίου κερδίζοντας εκτός έδρας τον Κύνο με 77-71, παραμένοντας έτσι κοντά στην κορυφή με το ξεκίνημα του β’ γύρου του πρωταθλήματος.

Το ματς ήταν ντέρμπι και κρίθηκε στις λεπτομέρειες στην τελευταία περίοδο όταν οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν ένα επιμέρους σκορ 17-27 πετυχαίνοντας μεταξύ των άλλων δύο μεγάλα σουτ τριών πόντων στο τέλος με τους Τζελέπη και Φούρλα.

Στο ημίχρονο τα Μπούκαλη ήταν οριακά μπροστά με 34-35 ενώ στη γ’ περίοδο ο Κύνος είχε ξεφύγει με +4 (54-50).

Διαιτητές: Ζάχος-Πατάγιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-19, 19-16, 20-15, 17-27.

ΚΥΝΟΣ (Καστάνας): Καστάνας 22 (2), Δούρος 6, Παναγιωτόπουλος 3 (1), Σοροπάνης 9, Μπαμπάνης 5 (1), Γεωργίου 2, Τσαρούχας Μ. 8, Κατσομήτρος 4, Φαρφάλας 12 (2), Γκανέτσος.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Στεργίου): Φούρλας 14 (1), Σάλτης 8 (2), Γρανιτσιώτης 6, Νικολάου 15, Σπυριδάκης 19, Τζελέπης 6 (1), Φούντας 1, Αθανασίου 2, Λάππας 6.