Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β΄ΟΜΙΛΟΣ: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ-ΚΥΝΟΣ 89-82 (παρ.)

ΜΕΓΑΛΟ ΝΤΕΡΜΠΙ

ΜΕ ΝΙΚΗΤΗ ΤΟΝ ΚΕΝΤΑΥΡΟ 89-82

Ντέρμπι στο παιχνίδι του Κένταυρου απέναντι στον Κύνο με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στο έξτρα πεντάλεπτο και εκεί την ομάδα του Ροζάνα να παίρνει τη νίκη με 89-82.

Οι δύο ομάδες πριν το ματς ήταν ισόβαθμες και αυτό έδωσε ένα επιπλέον κίνητρο στους παίκτες των δύο ομάδων, οι οποίοι ανταποκρίθηκαν πολύ καλά και πρόσφεραν ένα πολύ ωραίο παιχνίδι.

Κένταυρος και Κύνος ήταν συνέχεια κοντά στο σκορ με το προβάδισμα να αλλάζει διαρκώς “χέρια” και με το παιχνίδι στο 76-76 ο Μάρκου αστόχησε σε τρίποντο που θα μπορούσε να είχε δώσει τη νίκη στους γηπεδούχους στην κανονική διάρκεια και έτσι το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.

Στο πεντάλεπτο της παράτασης οι γηπεδούχοι έτρεξαν ένα 5-0, το οποίο τους βοήθησε να εξασφαλίσουν τη νίκη.

Με 40 πόντους (!) ο Ν. Μάρκου πρόσφερε τα μέγιστα στην ομάδα του ενώ από τον Κύνο το σκορ “τράβηξε” ο Καστάνας παίρνοντας και σημαντικές βοήθειες από τους Μπαμπάνη, Σοροπάνη και Φαρφαλά.

Διαιτητές: Αρτσίτας-Καλαπόδης.

Δεκάλεπτα: 18-18, 21-26, 22-11, 15-21, 13-6 (παρ.)

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ (Ροζάνας): Σανιδάς Αθ. 11 (3) , Κασσάρας , Μελέτης , Σανιδάς Χ. 10 , Μάρκου Ν.40 (1), Τσιφής 12, Ψιλόπουλος, Κολιούκος 11, Σιότροπος 5 (1), Τζαμάλας, Μάρκου Κ.

ΚΥΝΟΣ (Καστάνας):  Καστάνας 26 (3), Παναγιωτόπουλος 11 (1), Σοροπάνης 15 (2), Μπαμπάνης 14 (2), Κατσομήτρος , Φαρφάλας 16 (4), Τζιάκος, Τσαβούρογλου, Γκαρίτσας, Αγγελής.