αρχική FEATURED Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Βαριά ήττα με 76-48 του Ερμή από τον ΟΦΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Βαριά ήττα με 76-48 του Ερμή από τον ΟΦΗ

529
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Ο Ερμής Σχηματαρίου δεν μπήκε ποτέ στο κλίμα του αγώνα, έμεινε από την αρχή πίσω στο σκορ γνωρίζοντας βαριά ήττα στο Ηράκλειο από τον ΟΦΗ με 76-48.

Από το ξεκίνημα ο ΟΦΗ πήρε διαφορά ασφαλείας στο σκορ, προηγήθηκε με 18-5 στην α’ περίοδο και 40-27 στο ημίχρονο.

Ο Ερμής με πολλά προβλήματα κυρίως στο σκοράρισμα δεν μπόρεσε να γίνει απειλητικός, οι Κρητικοί κράτησαν τη διαφορά ασφαλείας κατακτώντας τελικά τη νίκη με 76-48.

Ο Ερμής τώρα πρέπει να αφήσει πίσω αυτό τον αγώνα καθώς ακολουθεί ένα πολύ σημαντικό ματς στην έδρα του απέναντι στον ισχυρό Κρόνο Αγ.Δημητρίου.

Διαιτητές: Ζιώγας-Τηγάνης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-5, 40-27, 56-39, 76-48.
ΟΦΗ (Ράλλης-Καρλάφτης): Μητρόπαπας, Κριθινάκης 8, Μαϊστρέλης 3, Τσερκιτζόγλου 3, Τσιλόγλου, Καράλης 20, Καρλάφτης 5, Αγαπιάδης 20, Βασιλειάδης 7, Χριστάκης, Πάλλης 7, Κυρίτσης 3.
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Ζίμπρας, Πανταζής 11, Θωμάς 3, Γκρινιάρης 13, Κολοβός 3, Κώνστας 3, Αγγελέτος 2, Τσιριμώκος, Γυφτονικολός 2, Σπηλιώπουλος 4, Λούκας, Μαρμαρινός 7.