αρχική FEATURED Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 95-97 (παρ.)

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 95-97 (παρ.)

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Ματσάρα και νίκη με ανατροπή στην παράταση για τη Μαλεσίνα!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 95-97

Ένα από τα καλύτερα και πιο θεαματικά παιχνίδια του πρωταθλήματος έγινε στο κλειστό τη Πειραϊκής με την Μαλεσίνα να κάνει μια μεγάλη ανατροπή στο σκορ και να παίρνει τη νίκη.

Ο Απόλλων ήταν πολύ μαχητικός προηγήθηκε και με 13 πόντους διαφορά στα μέσα της 3ης περιόδου όμως στο τέλος μίλησε η εμπειρία της Μαλεσίνας η οποία έστειλε το ματς στην παράταση και πήρε την νίκη στις λεπτομέρειες.

Το ματς ήταν ισορροπημένο σε όλη τη κανονική διάρκειά του με τον Απόλλωνα να χάνει την διαφορά που είχε πάρει και το ματς να οδηγείται στην παράταση.

Εκεί η Μαλεσίνα με σκορ 11-14 (στην παράταση) πήρε τη νίκη, ενώ, ο Απόλλων, έφτασε κοντά σε μία τεράστια νίκη αλλά δεν τα κατάφερε.

Ο Απόλλων θα μπορούσε να πάρει τη νίκη με το τρίποντο που επιχείρησε ο  Γιώτης, όμως αστόχησε, ο Μπέλλος πήρε το ριμπάουντ αλλά έχασε το καλάθι της ισοφάρισης για το 97-97, με τη Μαλεσίνα να παίρνει μια μεγάλη αλλά και αγχωτική εκτός έδρας νίκη που τη βάζει για τα καλά στο κόλπο της ανόδου μετά και τη γκέλα του Άρη!

Όσο για τον Απόλλωνα, αναμφίβολα΄η προτελευταία θέση στη βαθμολογία τον αδικεί. Έχει κάνει πολλές καλές εμφανίσεις όπως άλλωστε και η σημερινή αλλά στο τέλος δεν μπορεί να πάρει τα παιχνίδια. Σήμερα πάντως του στοίχησαν οι πολλές χαμένες βολές για να μην πιάσει τόπο τελικά η πολύ καλή εμφάνιση του Στεφάνου που τελείωσε τον αγώνα με 35 πόντους!

Διαιτητές: Τσάλλας-Κάλφα.

Δεκάλεπτα: 17-17, 30-18, 21-26, 16-23 (τελικό), 11-14 (παράταση).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης): Γκίκας, Μπέλλος 13 (1), Στεφάνου 35 (5), Πούλος 16 (3), Γεωργίου 19 (1), Γιώτης 4, Μήλος 4, Προκοπάκης 4.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Θάνος): Καραμίντζος , Περλεπές , Ξετρίχης 13 (3), Βίγγος 8, Χαράτσης 24, Ψωρομίτας , Συριστατίδης 28 (2), Ζουμπόπουλος , Κοτσιομίτας , Ταμπούρης , Κατσαγάνης 24.