Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 66-55

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ζευγάρωσε τις νίκες!

ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 66-55

Μια ακόμα νίκη για τα Μπούκαλη στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας, αυτή τη φορά απέναντι στον Οπούντιο Μαρτίνου με 66-55, με την ομάδα του Στεργίου να κάνει το 2/2 φέτος.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλά στο ματς και προηγήθηκαν με 22-11 στην πρώτη περίοδο, για να κλείσει το ημίχρονο μπροστά στο σκορ για τους γηπεδούχους με 43-25.

Στο β’ ημίχρονο ο Οπούντιος ροκάνισε κάπως τη διαφορά μειώνοντας μέχρι και στους 9 πόντους με τα Μπούκαλη να φτάνουν δίκαια στη νίκη με 66-55.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζάχος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-11, 21-14, 9-13, 14-17.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Στεργίου): Φούρλας 8 (1), Μπαλατσούκας, Στεφανάκης, Γρανιτσιώτης 15, Νικολάου 15 (2), Σπυριδάκης 16, Τζελέπης 6, Αθανασίου, Σταματόπουλος, Φούντας, Λάππας 6 (1).

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Θάνος): Τραγογιάννης 6, Ξυδιάς 10 (2), Καλιάτσος 2, Κοτσαλάς 17, Βισβίκης 6 (2), Τσιότας, Σωτηρίου, Δημάκης 14 (1), Δαραμάρας.