Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): ΜΟΥΤΑ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 62-53

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)

Νίκη για Μούτα!

ΜΟΥΤΑ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 62-53

Με νίκη ξεκίνησε το πρωτάθλημα η Μούτα Δομοκού κερδίζοντας τον Οπούντιο Μαρτίνου με 62-53, σε ένα αμφίρροπο αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Την περισσότερη ώρα του αγώνα οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με το ημίχρονο να τελειώνει 32-31 και η γ’ περίοδος με 44-41.

Η Μούτα πήρε τον αγώνα στην τελευταία περίοδο με πρωταγωνιστές τους Πολύμερο και Μπέλλη.

Οι φιλοξενούμενοι έχουν παράπονα για τη διαιτησία όσο αφορά τον καταλογισμό των βολών (34-10).

Διαιτητές: Ευαγγελόπουλος-Ζαφείρη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-17, 17-14, 12-10, 18-12.

ΜΟΥΤΑ ΔΟΜΟΚΟΥ (Ρήγας): Σκουφίτσας, Ανδριτσάκος 3, Ρούσσης 3 (1), Πολύμερος 25 (3), Καριώτης 2, Σιόλος 2, Κόκκινος, Κωστόπουλος 3, Πανταζής 6, Μπελλής 18.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Θάνος): Μαλέρδος, Τραγογιάννης 4, Ξυδιάς 7 (1), Καλιάτσος, Κωτσαλάς 10, Βισβίκης 5 (1), Τσιώτας, Σέττος 6, Σωτηρίου 5, Δημάκης 11 (1), Δαραμάρας 5 (1), Πύλιας.