Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 70-77

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)

Διπλό για την Αναγέννηση!

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 70-77

Σπουδαία διπλό για την Αναγέννηση Λαμίας με το καλημέρα του πρωταθλήματος, κερδίζοντας μέσα στη Λιβαδειά τον Κένταυρο με 77-70.

Εντυπωσιακή η εξέλιξη του αγώνα, που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των αρκετών θεατών που βρέθηκαν στο κλειστό της Λιβαδειάς, με την Αναγέννηση να κάνει εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο για να προηγηθεί με 18-43 στο ημίχρονο με το επιμέρους σκορ της β’ περιόδου να είναι 5-25!

Στη συνέχεια ο Κένταυρος ξύπνησε εμφανίζοντας ένα διαφορετικό πρόσωπο πάνω στο παρκέ.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν μέχρι και στους 8 πόντους χωρίς όμως να καταφέρουν να πετύχουν την ολική ανατροπή με την ομάδα του Κουμπούρα να διατηρεί το προβάδισμα κατακτώντας τη νίκη με 77-70.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Πετσεπές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-18, 5-25, 25-19, 27-15.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ροζάνας): Τσιφής 10, Σανιδάς Χαρ. 2, Μελέτης 3 (1), Σανιδάς Αθ. 4, Μάρκου 13 (1), Κασάρας, Παρασκευάς, Λαμπριντζής 5, Κολιούσης 4, Κολιούκος 13 (2), Σιότροπος 16 (4), Ψιλόπουλος.

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Διαμαντής 10 (2), Παπαγεωργίου, Αντωνόπουλος 8 (1), Λάμπας 18 (1), Κρέτσης, Πούλης 8, Αργύρης 2, Τσακωνίτης 4, Γκιριτσής 6, Τσαπούρνας 21.