FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (ΚΑΤΑΤΑΞΗ 5-6): ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΛΙΜΝΗ 65-67

Σε αγώνα κατάταξης της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ για τις θέσεις 5-6 που έγινε το απόγευμα της Παρασκευής στο κλειστό της Αρτάκης, η Λίμνη νίκησε τον ΓΑΣ Βασιλικού με 67-65 κλείνοντας με τον καλύτερο τρόπο τη φετινή αγωνιστική χρονιά.

Αγώνας χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον ο σημερινός εκτός και αν προκύψουν αρκετές ανακατατάξεις στις ανώτερες κατηγορίες, με τις δύο ομάδες να παίζουν καλό μπάσκετ κατά διαστήματα και τη Λίμνη να κερδίζει στις λεπτομέρειες με 67-65.

Το Βασιλικό προηγήθηκε με +7 στα 5′ λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, η Λίμνη απάντησε αμέσως με δύο τρίποντα για να πάει το ματς στον πόντο και οι τυπικά φιλοξενούμενοι να επικρατήσουν με 2 πόντους διαφορά.

Διαιτητές: Μαμασούκα-Παστήρας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-12, 16-14, 13-19, 20-22.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Αναστασίου-Γεωργίου): Βεκρής 12 (1), Αρτσίτας Νικ. 11 (1), Κούτρας 9 (1), Λύκος 2, Φεργάδης 15, Εμμανουηλίδης 8, Λασπάς 5 (1), Αρτσίτας Φιλ. 3 (1), Στάμος, Παπαθανασίου, Κόντος, Αγραφιώτης.

ΛΙΜΝΗ (Γιάνναρος-Αγγελόπουλος): Γιάνναρος 2, Ιωάννου 10 (1), Αγγελόπουλος 16 (3), Ευσταθίου Ι. 6, Καπελαρής 7, Θαλασσινός 12 (2), Τσούρτης 7, Λειβαδιάς 7, Κουτσούρας, Ευσταθίου Δ.