Uncategorized Α ΕΣΚΑΣΕ

Χρ.Χρήστου:’Βγάλαμε ενέργεια στο β’ ημίχρονο’

Ευχαριστημένος από την απόδοσή των παικτών του και το 2-1 στη σειρά επί της Μαλεσίνας έμεινε ο κόουτς του Άρη Θήβας Χρήστος Χρήστου που τόνισε πως στο β’ ημίχρονο οι παίκτες του βρήκαν τα κύρια χαρακτηριστικά της ομάδας του σε επίθεση και άμυνα όπως είπε συγκεκριμένα. Παράλληλα, είπε πως ο Άρης όπως και η Μαλεσίνα έχουν κάνει την υπέρβαση τους με τη συμμετοχή στα play-off για την άνοδο στη Γ’ Εθνική.

‘Το παιχνίδι ήταν ξεχωριστό ,με την έννοια οτι ήταν το πρώτο της σειράς των αγώνων των play off για την άνοδο στην Γ Εθνική. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να είμαστε αγχωμένοι το πρώτο ημίχρονο. Στην ανάπαυλα του παιχνιδιού και στα αποδυτήρια είπαμε να ξαναβρούμε τα κύρια χαρακτηριστικά της ομάδας μας που είναι ομαδικότητα στην επίθεση και μεγάλη ενέργεια στην άμυνα. Οι παίκτες μας ανταποκρίθηκαν σε ό,τι σχεδιάσαμε, με αποτέλεσμα στο δεύτερο ημίχρονο να έχουμε μια πολύ καλή απόδοση και έτσι ήρθε και η νίκη. Θέλω να ευχαριστήσω τους παίκτες μας ,τους συνεργάτες και την διοίκηση της ομάδας για το καθημερινό ενδιαφέρον που δείχνουν για την ομάδα. Ευχαριστώ τους φιλάθλους ,που γέμισαν το γήπεδο, μας έδωσαν φοβερή ενέργεια. Συγχαρητήρια στην ομάδα της Μαλεσίνας και στον προπονητή Θάνο. Θεωρώ ότι οι δύο ομάδες φέτος έχουμε κάνει την υπέρβαση μας ,με τη συμμετοχή στα play off για την άνοδο στην Γ’ Εθνική. Προχωράμε’.