ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ): ΚΑΛΥΜΝΟΣ-ΣΥΛΛΑΣ 62-54

Δεν τα κατάφεραν σήμερα οι κορασίδες του Σύλλα απέναντι στην Κάλυμνο, χάνοντας με 62-54 μετά από ένα αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Οι μικρές του Φώτου προσπάθησαν για το καλύτερο απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα, με το ματς να είναι αμφίρροπο στη μεγαλύτερη διάρκεια του.

Η Κάλυμνος προηγήθηκε με 17-8 στην α’ περίοδο με τον Σύλλα να ισοφαρίζει σε 22-22 αλλά και πάλι την Κάλυμνο να παίρνει καθαρό προβάδισμα στο ημίχρονο (35-24).

Η διαφορά παρέμενε και στη γ’ περίοδο σε αυτά τα επίπεδα (47-36) για να κάνει την αντεπίθεση ο Σύλλας στο τέλος μειώνοντας στους 6 πόντους και ενώ απέμεναν 4′ λεπτά.

Η αστοχία όμως στις βολές (1/10) δεν επέτρεψε ώστε να διεκδικήσει η ομάδα του Φώτου κάτι καλύτερο με το 62-54 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Σιδέρης-Σκουλαρίκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-8, 35-24, 47-36, 62-54.

ΚΑΛΥΜΝΟΣ (Τσακαλίδης): Γεωργαρά, Νίννη 31, Βαρδαούλη 2, Ζωγραφάκη, Εργά 6, Σμάλιου 2, Γεωργαρά, Μύτικα, Κυπραίου, Καρέλη, Χρυσάκη 15.

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου): Ρηγοπούλου 12 (2), Καπόλου 2, Καπλανάϊ, Λούμη 2, Λούμη 3 (1), Νίτσογλου 8, Φώτου, Τσαβόνι 25, Πατσούρα, Μαμάνη, Υδραίου 2, Παπακοσμά.

*Αύριο οι κορασίδες του Σύλλα αντιμετωπίζουν στις 11:00 τον Αιγέα Χίου.