Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 61-79

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Πέρασμα και από τη Λιβαδειά!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 61-79

Μεγάλη σταθερότητα αλλά και σοβαρότητα δείχνει η Μαλεσίνα, που έφτασε σήμερα σε μια ακόμα νίκη και μάλιστα εκτός έδρας, επικρατώντας στη Λιβαδειά του Απόλλωνα με 79-61!

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι από την αρχή του αγώνα, πήραν διαφορά στο σκορ από νωρίς φτάνοντας εύκολα στο +18 και τη νίκη.

Ο Συριστρατίδης για μια ακόμα φορά έκανε τη διαφορά στην επίθεση, χωρίς όμως να υστερήσουν και οι υπόλοιποι. Η νίκη αυτή για τους ‘κιτρινόμαυρους’ είχε όμως και ένα άσχημο σημείο, με τον Γάτο να τραυματίζεται (του βγήκε ο ώμος) και να μην συνεχίσει από τη β’ περίοδο και μετά.

Ο Απόλλωνας από την πλευρά του προσπάθησε για το καλύτερο, αλλά η διαφορά στα ρόστερ των δύο ομάδων ήταν μεγάλη. Ο Μάριος Σκαλτσάς κατέβασε 12αδα με 4 έφηβους και 2 παίδες δίνοντας τόπο στα νιάτα και βλέποντας ξεκάθαρα πλέον στην επόμενη αγωνιστική περίοδο…

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Μαμασούκα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-21, 13-23, 15-16, 19-19.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Σκαλτσάς): Γιαμάς, Κοτσαδάμ 3 (1), Τόλιας 3, Τερματζίδης 8 (1), Κουβάρας 13 (1), Ζάμπας, Κώτσου 3 (1), Σταμέλος, Γίτσας 15 (3), Αλεξόπουλος 11, Καρφάκης 2, Καλαντζής 3 (1).

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Θάνος): Κατσαγάνης 21, Κανακάρης 9 (1), Γάτος 3 (1), Βίγγος 5, Παπαδημητρίου 4, Ψωρομίτας 2, Συριστρατίδης 33 (3), Μαρτίνου, Καραμίντζος, Ταμπούρης, Παπαδιάς 2, Βασιλείου.