αρχική Uncategorized Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς

44
0
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Στην τελευταία του στροφή έφτασε πλέον η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας και όπως φαίνεται τα πάντα ξεκαθάρισαν σε κορυφή και ουρά.

Ο Ερμής Σχηματαρίου επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας δύσκολα στην Άμφισσα τον Μάκαρο με 76-71 και όπως όλα δείχνουν θα βρεθεί αντίπαλος στα ημιτελικά με την Παναγίτσα, ένα ζευγάρι που οι περισσότεροι στοιχημάτιζαν στην αρχή της χρονιάς, πως θα ήταν το ζευγάρι του τελικού.

Η ομάδα της Χαλκίδας ηττήθηκε στη Μαλεσίνα με το βαρύ 89-65 και καταλαμβάνει την 4η θέση καθώς έχασε και τη διαφορά στα μεταξύ τους παιχνίδια.

Όσο για την ομάδα του Θάνου, μετά τη σημερινή σούπερ απόδοση έφτασε για πρώτη φορά στην 3η θέση και ετοιμάζεται να…βάλει δύσκολα στον Άρη Θήβας!

Με τη σειρά τους οι παίκτες του Χρήστου, νίκησαν σήμερα χαλαρά την Προοδευτική Λάρυμνας με 72-54 δίνοντας…τόπο στα νιάτα, φτάνοντας στο 10/10 και διατηρώντας το αήττητο σε ολόκληρο το β’ γύρο του πρωταθλήματος!

Ο Γ.Σ.Αυλίδας επικράτησε της Ιτέας με 73-65 με την ομάδα του Τομαρά να κάνει εξαιρετικό φίνις στη χρονιά πετυχαίνοντας την 4η σερί νίκη! Όσο για την Ιτέα, ο Μωραϊτης έδωσε και πάλι χρόνο συμμετοχής στους μικρούς, αφήνοντας εκτός αποστολής αρκετούς παίκτες που μέχρι σήμερα ήταν βασικοί.

Η ΑΓΕ Χαλκίδας με ανατροπή στο β’ ημίχρονο νίκησε τον Τελεθριακό με 62-58 ενώ τέλος ο Απόλλωνας Λιβαδειάς εκμεταλλεύτηκε το εξαιρετικό ξεκίνημα στον αγώνα με τον Μώλο (3-21) επικρατώντας τελικά με 65-50.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 72-54

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 62-58

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 71-76

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 73-65

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 89-65

ΜΩΛΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 50-65

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/3)

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΜΑΚΑΡΟΣ

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ-ΜΩΛΟΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α” ΕΣΚΑΣΕ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ Ν Η Υ-Κ
1. ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 21 41 20 1 1766-1373
2. ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 21 37 16 5 1507-1244
3. ΜΑΛΕΣΙΝΑ 21 36 15 6 1505-1304
4. ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 21 35 14 7 1493-1339
5. Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 21 34 13 8 1406-1418
6. ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 21 33 12 9 1417-1242
7. ΜΑΚΑΡΟΣ 21 31 10 11 1369-1358
8. ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 21 31 10 11 1553-1525
9. Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 21 31 10 11 1314-1330
10. ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 21 25 4 17 1225-1436
11. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ 21 22 1 20 1247-1675
12. ΜΩΛΟΣ 21 22 1 20 1139-1700

ΣΚΟΡΕΡΣ

1.  Συριστρατίδης (Μαλεσίνα) 503

2.  Δάρρας (Προοδευτική) 448

3.  Λαζαρίδης (Παναγίτσα) 389

4.  Γρηγοράκης (Ερμής Σχηματαρίου) 382

5. Χαρατσής (ΑΓΕΧ) 368

6. Νασάκης (Μάκαρος) 362

7.  Γκόλιας (Άρης Θήβας) 356

8. Ιωακείμ (Τελεθριακός) 355

9.  Κατσούλας (Γ.Σ.Αυλίδας) 338

10. Κατσαγάνης (Μαλεσίνα) 329

11. Χατζηστάμου (Μάκαρος) 320

12. Φωτητζόγλου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 302

13. Γεωργαντάς (Γ.Σ.Ιτέας) 299

14. Μητρόπουλος (Τελεθριακός) 279

15. Τριανταφύλλου (Τελεθριακός) 271

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

1.  Τερματζίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 49

2.   Ιωακείμ (Τελεθριακός) 48

3.  Πράππας (Γ.Σ.Ιτέας) 47

4.  Συριστρατίδης (Μαλεσίνα) 47

5. Μητρόπουλος (Τελεθριακός) 45

6. Σιότροπος (Μώλος) 42

7. Χαρατσής (ΑΓΕΧ) 37

8. Αγγελόπουλος (Γ.Σ.Ιτέας) 36

9.  Κώνστας (Ερμής Σχηματαρίου) 36

10. Κανακάρης (Μαλεσίνα) 36

11. Ξετρίχης (Ερμής Σχηματαρίου) 35

12. Λαζαρίδης (Παναγίτσα) 33

13. Γκόλιας (Άρης Θήβας) 32

14. Κουτσογιάννης (Παναγίτσα) 32

15. Γάτος (Μαλεσίνα) 32