ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΣΥΛΛΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 68-57

Μεγάλο ντέρμπι στην Αιδηψό, με τον Σύλλα να κάνει την ανατροπή στο β΄ημίχρονο κερδίζοντας τη Μαλεσίνα για το εφηβικό πρωτάθλημα με 68-57.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 23-32 στο ημίχρονο αλλά ο Σύλλας με πολύ καλά ποσοστά από την περιφέρεια γύρισε τον αγώνα και έκλεισε μπροστά τη γ’ περίοδο με 45-41.

Οι γηπεδούχοι διεύρυναν τη διαφορά στη συνέχεια φτάνοντας στο τελικό 68-57 σε ένα δυνατό παιχνίδι, με μάχες σώμα με σώμα, φωνές και νεύρα εντός κι εκτός γηπέδου, αλλά στο τέλος όλοι έφυγαν φίλοι κι αγκαλιασμένοι, όπως οι δυο «μικροί» της μικτής της ΕΣΚΑΣΕ Κωνσταντίνος Μαυροζούμης από το Σύλλα και Δημήτρης Καραμίντζος από τη Μαλεσίνα.

Διαιτητές: Κάλφα-Κωτσακόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-11, 7-21, 22-9, 23-16.

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου) : Μαυρομιχάλης, Χράπαλος 10, Φώτου 14 (2), Μαυροζούμης 4, Παπαγεωργίου 9 (1), Παπασταμάτης 5 (1), Παπακοσμάς, Αγαπητός 10 (2), Φιλίππου 9 (1), Παπανικολάου 7 (1), Χριστόπουλος, Σούρας.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Θάνος): Καραμίντζος 8 (1), Μπέσιος, Καραστάθης 9 (1), Φωρομύτας 10, Ταμπούρης, Τούντας 7 (2), Μαρτίνος 5 (1), Κοτσιομύτας 11 (1), Δήμου 7.