ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 56-67

Μεγάλο ντέρμπι και διαφήμιση του μπάσκετ σήμερα το βράδυ στην Αρτάκη, με την Παναγίτσα να…φλερτάρει για πρώτη φορά φέτος με την ήττα, την οποία και απέφυγε κερδίζοντας τον Αλέξανδρο με 67-56 στην παράταση!

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στην εκπνοή της κανονικής διάρκειας με τρίποντο του Τσιλινίκου σε 54-54!

Προηγουμένως, οι γηπεδούχοι είχαν ξεκινήσει εντυπωσιακά (21-13) με την Παναγίτσα να ροκανίζει τη διαφορά και η τέταρτη περίοδος να πηγαίνει πόντο-πόντο!

Στην παράταση, οι φιλοξενούμενοι ήταν σαφώς καλύτεροι, πέτυχαν ένα επιμέρους σκορ 2-13 και πήραν την εκτός έδρας νίκη με 56-67.

Παράπονα από τη διαιτησία του Αρτσίτα είχαν οι γηπεδούχοι, όσο αφορά με τον καταλογισμό των φάουλ στα τελευταία λεπτά της κανονικής διάρκειας και στην παράταση.

Διαιτητές: Μαμασούκα-Αρτσίτας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-13, 32-27, 43-42, 54-54 (καν.διάρκεια), 56-67 (τελ.αποτελ.).

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ (Πανούσης): Καζάνας 25 (3), Καρατζίκης, Αλεξίου, Κατόλης, Τσάλλας 4, Σοροβός, Βοσνιάδης, Τσιλινίκος 7 (1), Σόσα, Παναγιωτίδης, Βρακάς 4, Δάβρης 16.

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ-Τοσούνης): Οικονόμου, Παρμενίδης 10 (2), Μπλέτσας 7 (1), Τόλιος, Καρυστινός 15 (2), Μαλακασιώτης 4, Γεωργακόπουλος, Σιδεράκης 12, Μαντζάκος 2, Ζυγογιάννης 10, Σμπρίνης, Χοτζάλι 7.