αρχική Uncategorized Γ’ ΕΘΝΙΚΗ:Νίκη για τον Έσπερο Λαμίας ήττες για Κάδμο και Λοκρό

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ:Νίκη για τον Έσπερο Λαμίας ήττες για Κάδμο και Λοκρό

26
0
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Μια νίκη και δύο ήττες είχε το…μενού της επανέναρξης της Γ’ Εθνικής για τις ομάδες της Ένωσης, παρότι το πρόγραμμα των αγώνων ήταν τέτοιο που υπήρχε η προσδοκία για το απόλυτο νικών.

Ο Έσπερος Λαμίας νίκησε την Πεντέλη με 87-67 ενώ ο Κάδμος ηττήθηκε από τον Προμηθέα Χαλανδρίου με 58-50 και ο Λοκρός Αταλάντης από τον Πανναξιακό με 79-74.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ – ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 79 – 74

Στην τελευταία περίοδο λύγισε ο Λοκρός στη Νάξο χάνοντας από τον Πανναξιακό με 79-74.

Στο 30′ η ομάδα του Ζαρονικόλα ήταν μπροστά στο σκορ με το οριακό 54-55.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-19, 12-20, 17-16, 25 – 19
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Βάβουλας): Πολίτης 17 (3), Σβορώνος 6 (1), Γεωργιάδης, Καραγιάννης, Τζίμης 26 (2), Μάκαρης 5, Μάκος 3 (1), Δαχρεντζής 11 (1), Καδηγιαννόπουλος 6, Μυλωνάς 5, Μαγγιώρος, Καλαβρός
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 2, Ρούζιος 15 (1), Ρουμελιώτης 12 (2), Κοσμετάτος, Ντέντας 13, Νικολάου, Παπαηλίου 5, Μπόλματης 2, Μάτος Αν. 12, Μάτος Αγγ. 13 (3), Θώδος.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ 87-67

Στην τελευταία περίοδο ο Έσπερος Λαμίας ανέβασε στροφές κερδίζοντας με 87-67 την Πεντέλη.

Το επιμέρους σκορ στο τελευταίο 10λεπτο ήταν 31-13!

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-18, 37-37, 56-54, 87-67.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Γ. Σοφογιάννης): Ρόκας 5 (1), Φραγκιαδάκης 2, Σέττος 15 (2), Αργύρης 2, Ξηρός, Παναγιωτίδης 21 (3), Φύκας Π., Σοφογιάννης Μ. 17 (1), Φούντας 2, Ζαχαράκης 13 (4), Σκαρμούτσος, Παπαργυρόπουλος 10.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΚΑΔΜΟΣ 58-50

Την ήττα γνώρισε ο Κάδμος από τον Προμηθέα με την ομάδα της Θήβας να είναι πολύ άστοχη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

%cf%83%cf%84%ce%b5%cf%83%cf%84%ce%b5Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 30-22 στο ημίχρονο και έφτασαν στη νίκη με 58-50.

Ο Χαλκιδέος Στεφάνου, που ήταν πρώην παίκτης του Κάδμου πέτυχε 5 πόντους με ένα τρίποντο.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-15, 30-22, 44-38, 58-50
Διαιτητές: Μπανασάκης-Μυλωνάς
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Μελέτης): Γεμενής 4(1), Σβαρνάς 10(2), Στεφάνου 5 (1), Ανδρικόπουλος 3, Παπαδημητρίου 25(5), Κορομηλάς, Σαμιώτης 2, Τσιγγανόπουλος 6, Σαρλής 3
ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Σκεμπές 2, Πανταζής 13, Γκρινιάρης 18, Χαρατσής 4, Τσαπρούνης 3, Σπηλιώπουλος 4, Μπένος 6.