Ο Σιγκούνας το 67-59 και τάϊμ-άουτ για το Ρέθυμνο.

Ο Τουντζιαράκης από ασίστ του Σταμάτη το 54-43. Στο 14-0 το σερί της Κύμης.

Ποιος άλλος, ο Ελ Αμίν το 48-43 και τάϊμ-άουτ για το Ρέθυμνο.

Και πάλι ο Ελ-Αμίν για 2 πόντους (46-43).

Ο Ελ-Αμίν το προβάδισμα στην Κύμη με 44-43.

Ο Κοστόφ με τη βολή της τεχνικής ποινής σε 42-43.

Ο Μόργκαν με 1/2 βολές μειώνει σε 41-43.

Τεχνική ποινή στον πάγκο του Ρεθύμνου με το σκορ στο 40-43.

36-39 το σκορ του πρώτου ημιχρόνου με τον Γιαννόπουλο να αστοχεί στην τελευταία επίθεση του Ρεθύμνου.

Ο Τσούπκοβιτς με 2/2 βολές μειώνει σε 36-39 και 46′ δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ημιχρόνου το Ρέθυμνο παίρνει τάιμ-άουτ.

Ο Χριστοδούλου με τρίποντο το 34-39.

Με 2/2 βολές ο Μόργκαν το 34-36.

Με τρίποντο ο Φιτζπάτρικ βάζει μπροστά το Ρέθυμνο με 32-34.

Ο Κοστόφ το 30-29 για την Κύμη με σουτ τριών πόντων και τάϊμ-άουτ για το Ρέθυμνο.

Ο Άρνολντ το 27-29 για το Ρέθυμνο.

Ο Φιτζπάτρικ φτάνει τους 10 πόντους, το Ρέθυμνο μπροστά στο σκορ με 13-17 και ο Μπρατσιάκος καλεί στο πρώτο τάϊμ-άουτ.

Ο Γιαννόπουλος με τρίποντο το 13-15 για το Ρέθυμνο.

Ο Αντεγμπόγιε το 2-2.

Ο Γιαννόπουλος το πρώτο καλάθι του αγώνα (0-2).

Αρχική πεντάδα για την Κύμη οι Αντεγμπόγιε, Κοστόφ, Τσούπκοβιτς, Μόργκαν και Ελ-Αμίν.

Περίπου 600 φίλαθλοι στις εξέδρες λίγο πριν το τζάμπολ με την προσέλευση του κόσμου να συνεχίζεται.

Καλησπέρα σας από τον κλειστό Κανήθου όπου σήμερα Κυριακή 20 Νοεμβρίου η Κύμη υποδέχεται το Ρέθυμνο στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α1.

Η ομάδα του Βασίλη Μπρατσιάκου, θέλει να επιστρέψει στις νίκες απέναντι σε μια ομάδα που θα βρεθεί και πάλι στο δρόμο των νεοφώτιστων μετά τις 28 Σεπτεμβρίου όταν για το θεσμό του κυπέλλου η Κύμη είχε πάρει την πρόκριση κερδίζοντας τότε στο νοκ-άουτ αγώνα με 87-77.

Μείνετε μαζί μας για την εξέλιξη του σημερινού αγώνα.