Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ 86-83

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Με buzzer beater του Θανάση Σανιδά!

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ 86-83

Μεγάλο ντέρμπι στη Λιβαδειά με τον Κένταυρο να παίρνει τη νίκη απέναντι στον Οπούντιο Μαρτίνου με buzzer beater του Θανάση Σανιδά στο τέλος της 2ης παράτασης με 86-83!

Αν το μπάσκετ είχε ισοπαλία, αυτό θα ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα με τις δύο ομάδες να είναι ισοδύναμες και το ροζ φύλλο αγώνος να αλλάζει διαρκώς χέρια. Στο τέλος ήταν δεδομένο πως ο νικητής θα κρινόταν  στις λεπτομέρειες και ο Θανάσης Σανιδάς ήταν εκείνος που φρόντισε με τρίποντη βόμβα στην εκπνοή να δώσει τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του με 86-83.

Το ματς όπως φαίνεται και από τη διακύμανση του σκορ ήταν ένα μεγάλο ντέρμπι που κρίθηκε στο τέλος, στο ένα σουτ.

Και οι δύο ομάδες είχαν αρκετές φορές την ευκαιρία να πάρουν τον αγώνα, κάτι που τελικά έγινε στο φινάλε δια χειρός Θανάση Σανιδά με τρίποντο στην εκπνοή της β’ παράτασης…

Διαιτητές: Χαϊνά-Τσάμης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-17, 32-37, 51-49, 64-64 (καν.διάρκεια), 75-75 (α’ παρατ.), 86-83 (β’ παρατ.).

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Σανιδάς-Τσιφής): Λαμπριντζής 8 (1), Δάλκας, Σανιδάς Αθ. 8 (1), Σανιδάς Χ. 4, Πάττας 14 (2), Τσαμάλας, Δούκας, Κατσαλίγκος 17 (2), Παπαδήμος 17, Τσιφής 12, Τσώνης 2, Τσιφρίκας 4.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Μάτος): Παπαγεωργίου, Τραγογιάννης 4, Μαλέρδος, Καλιάτσος 6 (1), Κοτσαλάς, Βισβίκης 5 (1), Τσακανίκας 23, Σέττος 3, Σωτηρίου 2, Δημάκης 8, Δαραμάρας 5, Θεοδώρου 25.