Over play

ΦΙΛΙΚΟ: ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ-ΛΟΚΡΟΣ 61-86

Σε καλύτερη κατάσταση ο Λοκρός, νίκησε σήμερα το απόγευμα σε φιλικό αγώνα τον Ερμή μέσα στο Σχηματάρι με 61-86, με την ομάδα της Αταλάντης να πιάνει κατά διαστήματα πολύ καλή απόδοση.

Οι γηπεδούχοι είχαν πάντως ως σοβαρή δικαιολογία τις απουσίες βασικών τους παικτών.

Ο Γυφτονικολός έπαιξε μόλις στην πρώτη περίοδο καθώς είχε αγώνα με τις Ακαδημίες Χαλκίδας που είναι προπονητής, ενώ απουσίαζαν ακόμα και οι Κώνστας (προπονητής του παιδικού) Σπανός.

Ο Γιάννης Τσαούσης με αυτό το δυνατό φιλικό ολοκλήρωσε τη σειρά αγώνων στην περίοδο της προετοιμασίας, με το Σχηματάρι να μπαίνει από τη Δευτέρα στους ρυθμούς του πρωταθλήματος, εν όψει της πρεμιέρας του ερχόμενου Σαββάτου με αντίπαλο τη Μαλεσίνα εντός έδρας.