Α ΕΣΚΑΣΕ

Κόντραρε και τον Άρη Νίκαιας η Παναγίτσα!

ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΜΕ 71-66.

Μετά την πολύ καλή εμφάνιση στη Θήβα με αντίπαλο τον Κάδμο, ακολούθησε μια ακόμα εξαιρετική παρουσία της Παναγίτσας απέναντι σε ομάδα Γ’ Εθνικής, αυτή τη φορά εναντίον του Άρη Νίκαιας από τον οποίο ηττήθηκε τελικά στις λεπτομέρειες το βράδυ της Πέμπτης με 71-66.

Η ομάδα της Χαλκίδας έπαιξε πολύ καλό μπάσκετ, ήταν όπως φαίνεται και από το σκορ ανταγωνιστική σε όλο το διάστημα του αγώνα (ημίχρονο 29-23), απέναντι σε ένα αντίπαλο που συγκαταλέγεται στις καλύτερες ομάδες της Γ’ Εθνικής.

Η Παναγίτσα έπαιξε σήμερα χωρίς τους Μπ.Μπέλλο, Σαράπη και Περσίδη που απουσίαζαν για διαφορετικούς λόγους.

Πολύ καλή εμφάνιση για μια ακόμα φορά από τον Λαζαρίδη, ενώ ξεχώρισαν και οι Δέδες, Τσίτσης.

Επόμενο και τελευταίο φιλικό για την Παναγίτσα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας, απέναντι στον Αίαντα στην Αυλίδα το Σάββατο.