Over play Uncategorized

LIVE: EUROBASKET U20: ΙΡΛΑΝΔΙΑ-ΕΛΛΑΔΑ 47-93 (ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ)

Τέλος του αγώνα, η Ελλάδα μέσα σε αποθέωση από τον κόσμο επικρατεί της Ιρλανδίας με 47-93.

Από χαμηλά ο Μπίλλης γράφει το 45-93.

Νέο τρίποντο αυτή τη φορά από τον Δίπλαρο και το σκορ 41-89 υπέρ της Ελλάδας.

Με τρίποντο του Σκουλίδα η Ελλάδα τρέχει ένα σερί 0-14 με το σκορ στο 39-86 και ενώ απόμένουν 3:58 για το τέλος.

Απάντηση με τρίποντο του Κόνιαρη και το σκορ πάει στο 39-72.

Ο Φλούντ με τρίποντο μειώνει σε 37-69.

Εντυπωσιακό κάρφωμα από τον Χαραλαμπόπουλο και η Εθνική προηγείται με 34-69 στο τέλος της τρίτης περιόδου.

Καλάθι και φάουλ από τον Κόττα με το σκορ στο 32-63.

Τρίποντο από τον Σταμάτη και νταμπλ-σκορ για την Ελλάδα που είναι μπροστά πλέον με 29-58 και ενώ απομένουν 3:30 για το τέλος της γ’ περιόδου.

Στον αιφνιδιασμό ο Σταμάτης και η Εθνική για πρώτη φορά στο +20 (24-44).

Απάντηση με τρίποντο από τον Τολιόπουλο και το σκορ στο 26-44.

Τρίποντο του Κούμπες για την Ιρλανδία και 26-41.

Με 2/2 βολές του Χαραλαμπόπουλου η Ελλάδα μπροστά στο σκορ με 23-39.

Με τρίποντου του Τολιόπουλου ξεκινάει το β’ ημίχρονο για την εθνική που ανεβάζει το σκορ στο 20-37.

DSC_0504Τέλος πρώτου ημιχρόνου με την Εθνική Ελλάδας να βρίσκει ρυθμό στα τελευταία λεπτά ανεβάζοντας τη διαφορά και πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με 14 πόντους διαφορά μετά το 0-6 στο τέλος.

Ο Τολιόπουλος σε ντράϊβ και η Ελλάδα για πρώτη φορά στο +14 (20-34).

Με τρίποντο του Μπιλλή η Ελλάδα ξεκολλάει στην επίθεση γράφοντας το 20-28.

Ο Μουράτος στον αιφνιδιασμό το 18-25 και τάϊμ-‘αουτ από τους Ιρλανδούς που βλέπουν τη διαφορά στο σκορ να ανοίγει.

Ο Τσαλμπούρης φτάνει τους 6 πόντους και κάνει το 16-23.

Ο Μουράτος δίνει αέρα 5 πόντων στην Ελλάδα γράφοντας το 16-21.

DSC_0415Ο Σταμάτης έγραψε το 12-15 υπέρ της Εθνικής που είναι και το σκορ του πρώτου δεκαλέπτου καθώς στην τελευταία επίθεση αστόχησε ο Χαραλαμπόπουλος.

Με καλάθι του Χαραλαμπόπουλου η Ελλάδα μπροστά στο σκορ με 11-13.

Αγχωμένη και άστοχη η Ελληνική ομάδα, δεν έχει πιάσει ρυθμό μέχρι τώρα απέναντι στους μαχητικούς Ιρλανδούς.

Στο 2:50 ο Λούντζης στον αιφνιδιασμό ισοφαρίζει σ 11-11 και έχουμε το πρώτο ταίμ-άουτ του αγώνα.

Τρίποντο του Τολιόπουλου και η Εθνική ισοφαρίζει σε 9-9 στο 4:45.

Με τρίποντο του Μπράνλεϊ η Ιρλανδία περνάει μπροστά με 7-4!

DSC_0148Ωραία κίνηση από τον Κόττα και 2-4 για την Ελλάδα στο 7:45.

Πρώτο καλάθι για την Ελλάδα με τον Λούντζη που γράφει το 0-2.

Η αρχική πεντάδα για την Ελλάδα: Τολιόπουλος, Κόττας, Σταμάτης, Χαραλαμπόπουλος, Λούντζης.

Παρουσίαση των ομάδων και αποθέωση της Εθνικής μας από 1,200 φιλάθλους που έχουν γεμίσει ήδη το γήπεδο!

Το μεγαλύτερο χειροκρότημα πάντως το κέρδισε ο Αντετοκούνμπο!

DSC_0082Καλησπέρα σας από το κλειστό Κανήθου! Η Εθνική μας ομάδα στην 1η αγωνιστική του Ευρωμπάσκετ U20 αντιμετωπίζει την Ιρλανδία και το eviabasket.gr θα σας ενημερώνει για την εξέλιξη του ματς.

Περίπου 15′ πριν την έναρξη του αγώνα και στις εξέδρες του γηπέδου βρίσκονται περισσότεροι από 800 φίλαθλοι.