αρχική Over play Σε εξέλιξη με σούπερ ματς το τουρνουά του Αυλωναρίου!

Σε εξέλιξη με σούπερ ματς το τουρνουά του Αυλωναρίου!

64
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Με δύο ακόμα αγώνες συνεχίστηκε το τουρνουά μπάσκετ του Αυλωναρίου χθες Παρασκευή, που μπαίνιε πλέον στην τελική του φάση και το ενδιαφέρον μεγαλώνει.

Στο β’ όμιλο, οι All Stars έφτασαν στο 3/3 στον όμιλό τους, κερδίζοντας άνετα τουυς Eurosteps με 53-93.

Πρώτοι σκόρερς των νικητών, ο Άλκης Αγγελής με 28 πόντους και ο Κώστας Κανάκης με 24!

Στο γ’ όμιλο οι Παλαίμαχοι νίκησαν στο μεγάλο ντέρμπι τους Zamfo με 60-62 και έστω και δύσκολα διατήρησαν το αήττητο στον όμιλο τους.

Παπανικολάου και Τσαλκιτζής πέτυχαν μαζί 30 πόντους για τους νικητές, ενώ από την ομάδα του Μπάμπη Μπέλλου δεν αποδείχθηκαν αρκετοί οι 32 πόντοι του Θύμιου Νασάκη…

Αναλυτικά:

ΒΟΜΙΛΟΣ

EUROSTEPS-ALL STARS 53-93

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μασλατζίδης Ιωάννης, Βαρσαμάς Παναγιώτης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-22, 25-36, 31-62, 53-93.

EUROSTEPS (Πολύχρονος Βασ.): Λέκκας Γεώργ., Πατέλης Ευάγγ., Πολύχρονος Άρης, Ιωάννου Στράτος (20π.), Πολύχρονος Γεώργ. (6π.), Καρατζάς Γεώργ., Γκαρούτσος Σταύρος (2π.), Ιωάννου Φίλιππος (2π.), Μάμμας Βασιλ. (12π.), Παναγιώτου Βλάσης, Αποστόλου Βασίλ. (11π., 3τρ.).

ALL STARS (Τσώνης Ανέστης): Αγγελής Άλκης (28π., 6τρ.), Κωνσταντόπουλος Τίμος (14π., 1τρ.), Μακρυγιάννης Δημ. (14π.), Τσιρόπουλος Χρήστος, Γανωτής Στράτος, Αγγελέτος Αλέξ-Νικ. (10π.), Κανάκης Κωνστ. (24π., 1τρ.), Τσώνης Αλέξ. (3π., 1τρ.)

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ZAMFO-ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ 60-62

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μασλατζίδης Ιωάννης, Βαρσαμάς Παναγιώτης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-16, 28-31, 45-48, 60-62.

ZAMFO (Μπέλλος Χαράλ.): Γκίκας Δημ. (5π.), Κουτσογιάννης Κωνστ., Τσούρτος Παναγ. (6π.), Κοκκάλας Γεώργ. (12π.), Νικολάου Γεώργ., Μουτούπας Νικ., Κόντος Θέμης, Μπέλλος Χαράλ. (5π.), Νασάκης Ευθύμης (32π., 2τρ.)

ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ (Κώστας Νικόλαος): Τσαλκιτζής Αριστ. (14π.), Καγιάφης Στράτος, Μπάνος Ιωάννης (2π.), Παπανικολάου Κωνστ. (16π., 3τρ.), Νικολάου Χρήστος (6π.), Κουτσαντωνίου Αλέξ. (3π., 1τρ.), Τασιόπουλος Γρηγόρης (9π.), Σκούρος Δημ. (6π.), Κανελόπουλος Κωνστ.(6π., 1τρ.).

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΙΛΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ν-Η) ΠΟΝΤΟΙ (ΔΙΑΦ)
1. ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ 4 2 (2-0) 159-92 (+67)
2. BACK TO BACK 4 2 (2-0) 116-95 (+21)
3. ΚΕΣΕΔΕΣ 2 2 (0-2) 96-136 (-40)
4. ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 2 2 (0-2) 91-139 (-48)
 
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ν-Η) ΠΟΝΤΟΙ (ΔΙΑΦ)
1. ALL STARS 6 3 (3-0) 227-149 (+78)
2. ΑΥΛΩΝΑΡΙ 3 2 (1-1) 136-97 (+39)
3. BBC 3 2 (1-1) 91-125 (-34)
4. EUROSTEPS 3 3 (0-3) 141-224 (-83)
 
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ν-Η) ΠΟΝΤΟΙ (ΔΙΑΦ)
1. ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ 4 2 (2-0) 135-102 (+33)
2. ΜΠΟΕΜΗΔΕΣ 4 2 (2-0) 87-54 (+33)
3. ΖΑΜΦΟ 4 3 (1-2) 187-187 (0)
4. ΔΑΦΝΗ 2 * 3 (0-3) 100-166 (-66)
* ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΔΑΦΝΗ ΔΕΝ ΔΙΝΕΤΑΙ Ο ΒΑΘΜΟΣ ΤΗΣ ΗΤΤΑΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΠΟΕΜΗΔΕΣ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΗΛΘΕ.
 

Χ: Ο ΠΡΩΤΟΣ ΣΕ ΑΛΦΑΒΗΤΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙ ΤΡΙΤΗ ΟΜΑΔΑ

Ψ: Ο ΕΤΕΡΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙ ΤΡΙΤΗ ΟΜΑΔΑ

 

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ – ΑΓΩΝΕΣ
ΗΜΕΡΑ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛ.
Τρίτη 02/08/16 19:30 1ος Γ’ ΟΜΙΛΟΥ – 3ος Χ’ ΟΜΙΛΟΥ (Π1)
21:30 1ος Α’ ΟΜΙΛΟΥ – 3ος Ψ’ ΟΜΙΛΟΥ (Π2)
Τετάρτη 03/08/16 19:30 ALL STARS – 2ος Α’ ΟΜΙΛΟΥ (Π3)
21:30 2ος Β’ ΟΜΙΛΟΥ – 2ος Γ’ ΟΜΙΛΟΥ (Π4)

 

ΑΓΩΝΕΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ
ΗΜΕΡΑ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛ.
Παρασκευή 05/08/16 21:00 ΝΙΚΗΤΗΣ Π1 – ΝΙΚΗΤΗΣ Π3 (Η1)
Σάββατο 06/08/16 21:00 ΝΙΚΗΤΗΣ Π2 – ΝΙΚΗΤΗΣ Π4 (Η2)

 

ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΛΙΚΩΝ
ΗΜΕΡΑ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛ.
Δευτέρα 08/08/16 19:30 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ Η1 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ Η2

21:30 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΝΙΚΗΤΗΣ Η1 – ΝΙΚΗΤΗΣ Η2