ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΙΤΕΑ 70-54

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΙΤΕΑ 70-54

Καλύτερος ο Απόλλων στο β’ ημίχρονο, επιβλήθηκε δίκαια της Ιτέας με 70-54 και τώρα πάει να παίξει ‘τελικό’ στη Λαμία με τον Έσπερο, με τον νικητή του ματς, να προκρίνεται για τον τελικό της Ένωσης, όπου θα αντιμετωπίσει τον πρώτο του άλλου ομίλου (Σχηματάρι).

Οι δύο ομάδες στο σημερινό ματς ήταν γνώριμες, μια που ήταν στον ίδιο όμιλο και στην πρώτη φάση του εφηβικού πρωταθλήματος με τον αγώνα να κρίνεται στο β’ 20λεπτο, όταν η πολύ καλή άμυνα της ομάδας του Βέλλιου έκρινε τον αγώνα.

Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-17, 18-15, 20-9, 15-13.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Βέλλιος): Ζάμπας 7 (1), Κοτσαδάμ 2, Μακρής, Σταμέλος 6, Τόλιας 13, Κωνσταντίνου 2, Μαυραγάνης, Παπαγεωργίου, Τσεμπερλίδης 5 (1), Δεδούσης 16 (1), Χοτζαλάρι 15 (3), Γιαμάς 4.

ΙΤΕΑ (Μωραϊτης): Παγώνης 3, Κουτρόγιαννος 12 (1), Κοντογιάννης 10 (1), Πασαλιμανιώτης 8, Οικονόμου, Μπαρτσώτας 2, Σανούδος, Πετράκος 3, Παπαδρόσος 2, Βλαχογιάννης 2, Στοφόρος 3, Σκούρας 9 (1).