Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Γ΄ΟΜΙΛΟΣ: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΔΩΡΙΔΑ 89-63

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΔΩΡΙΔΑ 89-63

Πολύ καλή εμφάνιση από τον Κένταυρο Λιβαδειάς στο δεύτερο ημίχρονο και δίκαιη νίκη απέναντι στη Δωρίδα με 89-63.

Στο πρώτο ημίχρονο πάντως, το ματς ήταν ντέρμπι με το σκορ να είναι 40-42 υπέρ των φιλοξενουμένων!

Στη συνέχεια όμως, ο Κένταυρος ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του, έπαιξε καλή άμυνα και με λύσεις στην επίθεση κοντά αλλά και μακριά από το καλάθι έφτασε στη νίκη με 89-63.

Διαιτητές: Ζάχος-Περράκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-19, 18-23, 29-14, 20-7.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Τσιφής): Σανιδάς Α. 12, Αντωνάκος, Παπαδόπουλος 20, Πάττας 8, Τσιφής 11, Κατσικάς 2, Ιωάννου, Σανιδάς Χ. 14, Δούκας 1, Λαμπριντζής 6, Παπαδήμος 15.

ΔΩΡΙΔΑ (Τσόκας): Τσόκας 16, Καρπίδης, Κοντάρης 1, Σινάνης 10, Μαυρογεώργης 1, Κοντογιάννης 2, Φωτόπουλος 12, Σταθόπουλος 5, Χότζα 5, Αλεξανδράτος 11.