Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ-ΔΡΟΣΙΑ 74-61

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ-ΔΡΟΣΙΑ 74-61

Σε…ώρα Ευρωλίγκας το ματς Παπαθεοδώρου-Δροσιά το βράδυ της Πέμπτης, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 74-61 μετά από μεγάλη ανατροπή στην τελευταία περίοδο όταν έτρεξαν ένα επιμέρους σκορ 25-3!

Μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών, ο κόουτς της Παναγίτσας Παναγιώτης Μιχαήλ που το κοντέρ του σταμάτησε στους 40 πόντους!

Η Δροσιά ήταν εκπληκτική στο πρώτο ημίχρονο, με εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας, κράτησε σταθερό προβάδισμα μέχρι το 30′ αλλά στο τέλος δεν τα κατάφερε, με τους ηττημένους πάντως, να έχουν παράπονα από τη διαιτησία.

Διαιτητές: Αναστασίου-Μασλατζίδης Λ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-17, 13-24, 19-17, 25-3.

ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ (Σαράπης): Μαλλιαρός, Ριζούλης 1, Γκιζιώτης 4, Μανώλαινας, Μπρούζος 3 (1), Βασιλείου 18 (2), Μήτρογλου, Σαρδελής, Μιχαήλ 40 (3), Γιάνναλος 2, Μαρκόπουλος 3, Τριανταφυλλίδης 4.

ΔΡΟΣΙΑ (Αργυρίου): Τσαντσαράκης 6 (1), Αφράτης 6 (2), Φαράντος 6, Βαρδάκης 19 (2), Κουρτσιμάνης 7, Κόρδης 9 (2), Λεμπέσης, Βασιλείου 4, Ζούσης 4, Μάρκου, Αφράτης, Μπουλουγούρης.