Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΥΝΟΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 57-52

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Νίκη παραμονής!

ΚΥΝΟΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 57-52

Μεγάλη νίκη για τον Κύνο, που επικράτησε της Προοδευτικής με 57-52, κάνοντας μεγάλο βήμα για την παραμονή του, φτάνοντας πλέον τους 16 βαθμούς και ενώ εκκρεμεί και η υπόθεση του αγώνα Φάλαρα-Εκπ.Μπούκαλη, ο οποίος έχει άμεση σχέση με τη μάχη της παραμονής.

Η Προοδευτική, που διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος, ξεκίνησε καλά το ματς, προηγήθηκε με 9-14 αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι. Στη γ’ περίοδο με επιμέρους σκορ 20-14, οι παίκτες του Σκαλτσά ξέφυγαν με 46-41 και στη συνέχεια διατήρησαν αυτό το προβάδισμα φτάνοντας τελικά στη νίκη με 57-52.

Οι γηπεδούχοι στηρίχτηκαν στην καλή τους άμυνα, παρότι αυτή τη φορά δεν τους βγήκαν στα σουτ από την περιφέρεια, ενώ η ομάδα του Σ.Νίκα ήταν εκτός των άλλων φανερά απογοητευμένη, καθώς τις τελευταίες αγωνιστικές έχει μείνει εκτός στόχων.

Διαιτητές: Ντάνος-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-14, 17-13, 20-14, 11-11.

ΚΥΝΟΣ (Σκαλτσάς-Σάββας): Παπαθανασίου 5, Σακελλάρης, Δούρος 8, Καραϊσκος, Κατσομύτρος 2, Σταγκίδης 9 (1), Καλλίνικος 3, Τσαρούχας 5 (1), Γεωργόπουλος 10, Σιότροπος 13 (2).

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ(Νίκας): Τσελεκούνης 2, Κυριάκος 4, Σταθουλόπουλος Κ., Ρούσσης, Δάρρας 15 (2), Ξυδιάς 3 (1), Χρυσοβέργης 14, Λυκούσης, Μαρμαρινός 14, Σταθουλόπουλος Ν.