Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΤΛΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 42-56

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πρόβα τζενεράλε!

ΑΤΛΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 42-56

Μια αγωνιστική πριν το μεγάλο ντέρμπι κορυφής με τον Πρωτέα Λαμίας, ο Απόλλων Λιβαδειάς διεύρυνε το νικηφόρο σερί του, κερδίζοντας μέσα στο Καρπενήσι τον Άτλα με 42-56.

Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ στην α’ περίοδο (14-13), όταν με 3 τρίποντα έβρισκαν λύσεις στην επίθεση, αλλά η συνέχεια ανήκε στους πρωτοπόρους. Με πολύ καλή άμυνα, έκλεισαν τους διαδρόμους προς το καλάθι τους και στο ημίχρονο πήραν το προβάδισμα με 21-26.

Το ματς πάντως κρίθηκε στη γ’ περίοδο, όταν με επιμέρους σκορ 10-21 ο Απόλλων ξέφυγε με 31-47, με τον Βέλλιο να μοιράζει το χρόνο συμμετοχής στη συνέχεια και το τελικό σκορ να είναι 42-56 υπέρ της ομάδας της Λιβαδειάς που τρέχει μεγάλο σερί νικών που την διατηρεί στην κορυφή μαζί με τον Πρωτέα.

Ο Άτλας από την πλευρά του, παρέμεινε ουραγός στη βαθμολογία και θα πρέπει να μαζέψει βαθμούς στα υπόλοιπα παιχνίδια του για να μπορέσει να διατηρηθεί στην κατηγορία.

Διαιτητές: Ευαγγελόπουλος-Περράκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-13, 7-13, 10-21, 11-9.

ΑΤΛΑΣ (Μπουμπούρης): Σταλίκας 6, Κολοκυθάς 2, Καλοπίτας, Κουτρομάνος 8, Κατσιαβός 3 (1), Χατζιάρας, Χονδρός 5 (1), Σαμαντάς 3 (1), Κωστής 5 (1), Καδάς 8 (1), Λερογιάννης 2.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Βέλλιος-Λιάντζας): Γιαμάς 2, Τσεμπερλίδης, Κουβαράς 6, Αποστολίδης 3, Μάρκος 4, Σκούρας 8, Κωτσαδάμ, Παππάς 15 (1), Γίτσας 10 (2), Καρανάσιος 4, Χοτζαλάρι, Παπάζογλου 4.