Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΔΡΟΣΙΑ-ΔΟΞΑ ΜΕΣΣΑΠΙΩΝ 54-57

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΔΡΟΣΙΑ-ΔΟΞΑ ΜΕΣΣΑΠΙΩΝ 54-57

Μεγάλο ντέρμπι στο κλειστό Κανήθου, με τη Δόξα να παίρνει τη νίκη με 54-57 απέναντι στη Δροσιά στην παράταση, με τα πάντα να κρίνονται στις λεπτομέρειες.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 19-25 και στη γ’ περίοδο με 32-37, αλλά η Δροσιά με πόντους των Κουτσιμάνη και Τσαντσαράκη ισοφάρισε σε 49-49, στέλνοντας το ντέρμπι στην παράταση.

Η Δροσιά ήταν πολύ καλή, διεκδικώντας μέχρι τέλους τη νίκη.

Εκεί, με 5 πόντους του Δούκα, οι φιλοξενούμενοι πήραν ένα μικρό αλλά σημαντικό προβάδισμα, ικανό για να τους δώσει την εκτός έδρας νίκη με 54-57, σε ένα πολύ καλό παιχνίδι, στο οποίο και οι δύο ομάδες έδειξαν πως μπορούν να παίξουν πρωταγωνιστικό ρόλο στο φετινό πρωτάθλημα. Στα θετικά στοιχεία για τη Δροσιά, η καλή εμφάνιση των πιτσιρικάδων Α.Ζούση και Σπ.Αφράτη.

Διαιτητές: Παντελίδης-Κάλφα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-16, 19-25, 32-37, 49-49 (καν.διάρκεια), 54-57 (τελ.αποτελ.).

ΔΡΟΣΙΑ (Αργυρίου-Βασιλείου): Τσαντσαράκης 12 (1), Αφράτης Σπ., Φαράντος, Βαρδάκης 19 (1), Κουτσιμάνης 12, Κόρδης 3, Πουρνάρας, Κωνσταντινίδης 4, Ζούσης, Μάρκου 2, Μπουλουγούρης 2, Αφράτης Σπ.

ΔΟΞΑ ΜΕΣΣΑΠΙΩΝ (Μάντζαρης): Τσολάκος 5, Δούκας 16 (1), Χριστιάς, Ρόγκας 9 (1), Σαρατσής, Σπυρέλλης, Μπασούκος 10, Καλογιάννης 15 (1), Γραμματικόγιαννης 2, Πνευματικός.