ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΣΥΛΛΑΣ-ΛΟΚΡΟΣ 66-62

ΕΦΗΒΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΥΛΛΑΣ-ΛΟΚΡΟΣ 66-62

Μεγάλο ντέρμπι στην Αιδηψό σήμερα το απόγευμα, με ανατροπή στην τελευταία περίοδο και σπουδαία νίκη του Σύλλα επί του Λοκρού με 66-62.

Από το τρίτο δεκάλεπτο, όταν και σοβαρεύτηκαν οι έφηβοι του Μάκη Φώτου άρχισαν να μπαίνουν στο παιχνίδι και παίζοντας τρομερή άμυνα στο τέταρτο, με επιμέρους σκορ 27-12 κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα με 66-62 απέναντι στον Λοκρό που έφτασε να προηγείται ακόμα και με δεκατέσσερις πόντους!

Διαιτητές: Σπυρόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-19, 14-19, 11-12, 27-12

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου): Αγκόλι, Αθανασίου, Φώτου 3, Φιλίππου 9 (1), Παπαγεωργίου 18, Παπασταμάτης 8 (2), Χράπαλος 6, Μπούφης 5, Γεωργόπουλος 5, Αγαπητός 10, Παπαβασιλείου 2, Παλιάς

ΛΟΚΡΟΣ (Σεργιάννης): Κων/νου 2, Λουίζος 2, Νικολάου 9 (2), Πέτρου 3, Παναγιωτόπουλος, Γκραίκος, Γεωργίου 28, Χόντος 3, Τραγογιάννης9, Μπούτσικας 4.