αρχική ΕΦΗΒΩΝ ΕΦΗΒΩΝ Δ΄ΟΜΙΛΟΣ: ΜΑΚΑΡΟΣ-ΙΤΕΑ 59-79

0
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

ΕΦΗΒΩΝ Δ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΙΤΕΑ 59-79

Τοπικό ντέρμπι στην Άμφισσα, με αρκετό κόσμο στις εξέδρες για τα δεδομένα εφηβικού πρωταθλήματος και την Ιτέα να παίρνει τη νίκη με 59-79 που τις έδωσε και την πρώτη θέση στον όμιλο.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκαν ακόμα και με 15 πόντους διαφορά, αλλά ο Μάκαρος στη γ΄περίοδο ανέτρεψε τα δεδομένα ανακτώντας ακόμα και το προβάδισμα στο σκορ. Στη δ’ περίοδο όμως, η Ιτέα ήταν εξαιρετική και με επιμέρους σκορ 12-29, έφτασε στη μεγάλη νίκη με 59-79.

Διαιτητές: Ντάνος-Χριστοδούλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-24, 20-16, 13-10, 12-29.

ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Παπούλιας): Οικονόμου 13 (2), Δρίβας, Λουπούλ 15, Τσικνής Ε., Τσινταβής 17, Μαμαρέλης, Τσικνής Ο., Τσικνής Θ., Ταγκαλής 3, Κουτσομπόλης 2, Φουσέκης 9.

ΙΤΕΑ (Μωραϊτης): Παπαδρόσος, Κουτρόγιαννος 13 (1), Σανούδος, Πασαλιμανιώτης 12, Οικονόμου 2, Μπαρτσώτας, Βλαχογιάννης 8 (2), Πετράκος 9 (1), Παγώνης 12 (3), Στοφόρος 8 (1), Σκούρας 9 (1).