ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 57-51

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 57-51

Με νίκη συνέχισε το Ληλάντιο στο εφηβικό πρωτάθλημα, κερδίζοντας το μεσημέρι της Τετάρτης στο ΔΑΚ Χαλκίδας, την ΑΓΕΧ με 57-51, μετά από συναρπαστικό αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Η ΑΓΕΧ ήταν μπροστά στο ημίχρονο έχοντας για κορυφαίο τον Ρέμπελο, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τις περισσότερες λύσεις από τον πάγκο και με πρώτους σκόρερ τους Κοντογιάννη-Σφύρλα πήραν τη νίκη με 57-51.

Διαιτητές: Κάλφα-Μασλατζίδης Ι.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-16, 24-28, 40-39, 57-51.

ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ (Βελισσαράκος): Κοντοπίδης 6, Κοντογιάννης 22, Μόσχου, Νικολάου, Σφύρλας 16, Ραπάϊ 13, Σπύρου, Κατσικογιάννης, Προβατάς, Σκουμπρής, Βελούσης.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Λασπάς): Λουκατζίκος Σ. 2, Μυλωνάς 6 (1), Ξύγκης 2, Λουκατζίκος Ν., Ρέμπελος 32 (1), Κοφινάς 9.