Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΣΥΛΛΑΣ 82-53

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Νίκη στο ρελαντί!

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΣΥΛΛΑΣ 82-53

Σε χαλαρούς ρυθμούς η Μαλεσίνα έκανε το 2/2 στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στην έδρα της του Σύλλα με 82-53, δείχνοντας πως φέτος θα παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο.

Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή το πάνω χέρι στον αγώνα, πιέζοντας στην άμυνα και βγάζοντας εύκολους πόντους σε αιφνιδιασμούς.

Προηγήθηκαν με 23-13 στην α’ περίοδο και 44-28 στο ημίχρονο, με το προβάδισμα ασφαλείας να δίνει τη δυνατότητα στον Ανέστη Δαδίτσιο να μοιράσει το χρόνο συμμετοχής των παικτών του.

Στο β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι άνοιξαν και άλλο την ψαλίδα της διαφοράς στο σκορ, για να επικρατήσουν τελικά με 82-53.

Ο Σύλλας που γνώρισε μια ήττα που ήταν εντός προγράμματος, αξίζει να σημειωθεί, ότι δεν είχε στον πάγκο του και πάλι τον προπονητή του Μ.Φώτου που είναι τιμωρημένος.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζάχος

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-13, 21-15, 22-13, 16-12.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Δαδίτσιος-Νίκας): Βέλλιος 22 (4), Κανακάρης 5 (1), Τζεφεράκος 9, Μπέσιος 2, Παπακωνσταντίνου 2, Ιωακείμ 5 (1), Κατσαγάνης 9, Κατοπόδης 9, Καρφάκης 7, Βίγγος 7 (1), Παπαδιάς, Ματζιώρης 4.

ΣΥΛΛΑΣ (Σταύρου-Κατσαντώνης): Πολίτης 3, Μαυροζούμης Δ. 8 (2), Μαυροζούμης Σ. 7, Ματάκιας 10, Μαυροζούμης Θ. 16 (2), Χράπαλος, Σαλιγκαράς 3 (1), Φιλίππου, Παπαγεωργίου 1, Αθανασίου, Φλώρος 4, Νιάρχος 1.