Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΙΤΕΑ 74-54

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Εύκολα και απλά!

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΙΤΕΑ 74-54

Πολύ καλή εμφάνιση από τον Άρη Θηβών και άνετη νίκη επί της Ιτέας με 74-54, με την ομάδα του Σωτ.Γερμανού να προσθέτει μια ακόμα νίκη στο ενεργητικό της.

Οι γηπεδούχοι έκαναν τέλειο πρώτο ημίχρονο σε άμυνα και επίθεση, μην αφήνοντας το παραμικρό περιθώριο στην Ιτέα, που δεν μπήκε ποτέ μέσα στον αγώνα.

Τα πάντα κρίθηκαν από πολύ νωρίς, με την ομάδα του Γερμανού να προηγείται με 20-4 στην α’ περίοδο και με 50-15 στο ημίχρονο.

Η συνέχεια είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με τους δύο προπονητές να δίνουν χρόνο συμμετοχής στους μικρούς και την Ιτέα να μαζεύει κάπως τη διαφορά, μειώνοντας στο τελικό 74-54.

Διαιτητές: Παντρευτής-Μασλατζίδης Ι.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-4, 30-11, 15-23, 9-16.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ (Γερμανός): Χαρατσής 20 (1), Ματσαγγούρας 3, Κουτσοβασίλης 7, Σολομωνίδης 3, Φωτητζόγλου 4, Σκυριανός 11, Κανινής 4, Μανώλας, Ζυγογιάννης, Κλούρας 7, Παπάνογλου 15, Μπεκρής.

ΙΤΕΑ (Μωραϊτης): Λεοντίου 6, Αγγελόπουλος 1, Μπαντέλας 1, Γεωργαντάς 12, Μούκας 2, Μωραϊτης 16 (1), Πράππας 8 (2), Ευθυμίου 5, Παπαθεοχάρης, Παρασκευόπουλος 3, Κουτρόγιαννος, Σκούρας.