αρχική ΠΑΙΔΩΝ ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ Α.Ο.ΚΥΜΗΣ-Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ 54-46

ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ Α.Ο.ΚΥΜΗΣ-Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ 54-46

0
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Α.Ο.ΚΥΜΗΣ-Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ 54-46

Τη νίκη στο τοπικό ντέρμπι πήρε ο Α.Ο.Κύμης, επικρατώντας του συμπολίτη Γυμναστικού με  54-46 στην πρεμιέρα του παιδικού πρωταθλήματος.

Στο ημίχρονο ο Γ.Σ.Κύμης προηγήθηκε με 21-25, αλλά οι τυπικά γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 21-10 στη γ’ περίοδο πέρασαν μπροστά και τελικά πήραν τη νίκη με 54-46, με το δίδυμο Ψαριανού Αν. και Μπουζαίου να πετυχαίνει τους 52 από τους 54 πόντους της ομάδας τους!

Διαιτητές: Μασλατζίδης Ι.-Αναστασίου

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-10, 9-15, 21-10, 12-11.

Α.Ο.ΚΥΜΗΣ (Γεωργίου): Ψαριανός Γ., Καλαμιδράκης, Μανωλιάς, Τραχανάς, Μασταλούδης, Κατσίκας, Δημάς 2, Ψαριανός Αν. 28, Μπουζαίος 24.

Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ (Σέττος): Καλαμπακτασιώτης 4, Βασιλείου, Κάραλης 3, Ψαριανός Μιχ., Τσεράγκας 19 (3), Καμπόυρης 10, Μαργωμένος 5, Τσοτσιορός 2, Μαντζουρανάκης 2, Αγγελόπουλος 1, Γιαννούλης.